Tisztelt Látogató!

Tóth Antal - intézményvezető

Köszöntöm az örkényi Cziffra György Alapfokú Művészeti Iskola honlapján. Intézményünk az 1994-ben történt alapítása óta dinamikusan fejlődik, jelenleg az örkényi központon kívül hét településen, nyolc telephelyen oktatnak pedagógusaink. Intézményünkben közel ötszáz tanuló folytat művészeti tanulmányokat.

A művészetoktatás iránt érdeklődők zene-, tánc- és képzőművészeti ágon bontakoztathatják ki tehetségüket:

• zeneművészeti ágon klasszikus zene, népzene és elektroakusztikus zene műfajban
  • táncművészeti ágon társas-, valamint néptánc műfajban
  • képzőművészeti ágon grafika és festészet műfajban.

Meggyőződésem, hogy az általunk képviselt értékekre nagy szükség van, ugyanis a művészetoktatáson keresztül számos hátrányos helyzetű gyermek is olyan élményekhez juthat, melyek reményeim szerint egy életen át meghatározóak lesznek számára. Az intézmény pedagógusainak áldozatos munkájával azon rétegeket is meg kell szólítanunk, akik önmaguktól nem éreznék szükségesnek a művészetoktatásban való részvételt, de ha ismeretterjesztő koncertekkel, előadásokkal fel tudjuk kelteni azon gyermekek érdeklődését, akik kevésbé ingergazdag környezetben nevelődnek, és be tudjuk őket vonni a művészetoktatásba, akkor már nem volt hiábavaló a fáradozásunk.

A 2019-es év fontos mérföldkő intézményünk életében, ugyanis ez év őszén rendezvénysorozattal szeretnénk méltó módon megünnepelni iskolánk alapításának huszonötödik évfordulóját.

Bízom benne, hogy sikerült felkeltenem intézményünk iránti érdeklődését, és a közeljövőben személyesen is üdvözölhetem Önt rendezvényeinken.Aláírás

Tóth Antal                                                                                                                                                     intézményvezető