Rézfúvós tanszak

A tanszak pedagógusai:

• Tóth Antal – trombitatanár, intézményvezető
  • Erdei Róbert – trombitatanár, kamaraművész
  • Kollár Dávid – trombitatanár, kamaraművész (tanszakvezető)
  • Tóth Márk Antal – harsonaművész, harsonatanár
  • Serfel Gábor – tubaművész, tubatanár

A rézfúvós tanszakon tanuló növendékek száma 47 fő.

Intézményünk rézfúvós hangszerállománya – köszönhetően a hangszercsere programnak – megújult, így mennyiségben és minőségben is megfelel az elvárásoknak.

A rézfúvós tanszak tanárai fontosnak tartják, hogy iskolánk tanulói számára biztosítsuk a közös zenélés örömét. Rézfúvós kamaraegyütteseink – 2018-ban – több alkalommal szép sikerrel szerepeltek, ugyanis két versenyen arany minősítést értek el.  Korábbi zenekarunkkal, a Bonheur Big Banddel I. helyezést értünk el az első Budapesti Big-Band Fesztivál ifjúsági kategóriájában. Ezzel a zenekarral képviseltük Magyarországot a Nemzetközi Ifjúsági Zenei Találkozón 1998-ban Barcelonában, 2000-ben pedig a norvégiai Trondheim városában. 2012-ben megalakult a Dabasi Térség Fúvószenekara, melybe tíz település delegál tagokat. Az együttes kiváló lehetőséget biztosít iskolánk korábbi és jelenlegi diákjainak, valamint tanárainak a magas szintű közös muzsikálásra.

Iskolánk fúvós együttese a Friday Band rendszeres fellépője térségünk kulturális rendezvényeinek. Több alkalommal képviselték intézményünket Németországban és Erdélyben.

A rézfúvós hangszercsalád legismertebb hangszerei:

• trombita, szárnykürt
  • harsona, tenorkürt, baritonkürt