2023 nyarán iskolánk népi zenekara, a Cziffra Banda Örkény Város Önkormányzata Emlékplakett kitüntetésben részesült, mivel tevékenységével nagyban elősegíti a népi hagyományok őrzését, valamint fellépéseivel hozzájárul a település kulturális életének színesítéséhez és hírnevének öregbítéséhez.

A Cziffra Banda iskolánk népzenész növendékeiből alakult népi zenekar, mely nevében utal a művészeti iskola névadójára, Cziffra Györgyre. A Banda 2012 óta létezik, amely összefogja a szórványban működő népzenész tanítványokat. A zenekari próbákra négy településről járnak össze a gyerekek. Alapvetően vonós felállású az együttes, énekesekkel kiegészülve. Létszámuk 10-12 fő, de ez minden évben változik. A zenekar vezetője Anka Péter.

A tanszaki fellépéseken kívül a környező települések által szervezett ünnepségeken is rendszeresen fellép a népi zenekar. Már többször is Arany fokozattal zárták az örkényi Karéj Fesztivál nevű kistérségi versenyt.

Köszönjük az elismerést, és gratulálunk növendékeinknek és felkészítő tanáruknak!

Kitüntetésben részesült a Cziffra Banda, iskolánk népi zenekara